Quantcast
Channel: AE News
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1803

Vůdci a představitelé Talibanu smí dál komunikovat na Twitteru a WhatsAppu, protože nepodněcují nenávist, na rozdíl od Donalda Trumpa, uvedly tiskové odbory obou sociálních sítí! Taliban využívá americké sociální sítě, které mu pomáhají koordinovat přebírání moci v celé zemi! Proč Američané nechali v Kábulu biometrické seznamy kolaborantů? Proč americký Big Tech pomáhá Talibanu? Jde o privatizaci Afghánistánu CIA a obrovský plán na masový exodus uprchlíků, jaký Evropa ještě nezažila! Na cestě jsou podle zpráv už 3 miliony afghánských běženců, kteří do Evropy dorazí počátkem léta 2022!

$
0
0

Vůdci a představitelé Talibanu smí dál komunikovat na Twitteru a WhatsAppu, protože nepodněcují nenávist, na rozdíl od Donalda Trumpa, uvedly tiskové odbory obou sociálních sítí! Taliban využívá americké sociální sítě, které mu pomáhají koordinovat přebírání moci v celé zemi! Proč Američané nechali v Kábulu biometrické seznamy kolaborantů? Proč americký Big Tech pomáhá Talibanu? Jde o privatizaci Afghánistánu CIA a obrovský plán na masový exodus uprchlíků, jaký Evropa ještě nezažila! Na cestě jsou podle zpráv už 3 miliony afghánských běženců, kteří do Evropy dorazí počátkem léta 2022!

Americký list Washington Post se dostal v USA v posledních hodinách pod nevídanou a nečekanou palbu od amerických konzervativců [1], protože list přinesl šokující reportáž [2] o tom, že vedení dvou sociálních amerických sítí Twitter a Facebook umožňuje vysokým velitelům a vůdcům Talibanu komunikovat se svými podřízenými a stoupenci zcela oprávněně, protože podněcují daleko méně nenávisti než Donald Trump. Taliban totiž podle odhalení novinářů využívá sociální sítě jako komunikační centrum a platformu pro předávání rozkazů na velké vzdálenosti po celém Afghánistánu. Příspěvky obsahují vojenské rozkazy k přesunům, povely, instrukce, šifrované vzkazy.

Zabihulláh Mudžáhid, tiskový mluvčí Talibanu

Vůdci Talibanu používali Twitter a WhatsApp k šíření propagandy a k získání kontroly nad Kábulem, když o víkendu vtrhli do afghánského hlavního města [3]. V pondělí mluvčí Talibanu Zabihulláh Mudžáhid na Twitteru napsal [4], že obyvatelé Taliban vítají a že “situace v Kábulu je pod kontrolou“. Džihádistická skupina použila aplikaci WhatsApp k šíření podobného vzkazu obyvatelům Kábulu [5], když vstoupila do města. V uplynulých dnech rozesílali vůdci Talibanu na WhatsAppu čísla, na která mohli volat představitelé afghánského režimu nebo vojáci a vyjednávat o své kapitulaci.

Džihádisté na Twitteru a WhatsAppu se souhlasem šéfů obou platforem

Taliban se v týdnech po Bidenově stažení amerických jednotek přehnal přes Afghánistán a bez většího odporu obsadil velká města. Pentagon v neděli vyslal do Afghánistánu dalších 1 000 vojáků, aby pomohli při evakuaci, když se Afghánci a Američané hrnuli na mezinárodní letiště Hamída Karzáího v Kábulu. Představitelé administrativy v červenci uvedli, že očekávají, že převzetí moci Talibanem potrvá měsíce. Taliban již celá léta používá WhatsApp a Twitter ke sdílení oficiálních prohlášení, ale v posledním týdnu využívání těchto platforem ještě vystupňoval a pomocí WhatsApp oznámil nová pravidla pro obyvatele Kábulu.

Hlídka Talibanu

V pondělí Mudžáhid na Twitteru varoval [6] před rabováním a neoprávněným zastrašováním afghánských úředníků. “Komise pro stížnosti” Tálibánu zveřejnila [7] v aplikaci WhatsApp čísla, na která mají obyvatelé města volat, “pokud jim někdo vyhrožuje“, a prostřednictvím aplikace zřídila také systém nouzového vysílání. Společnosti Twitter a Facebook, která vlastní aplikaci WhatsApp, pravidelně zakazovaly členům ISIS přístup na své platformy. Zdá se však, že tyto stránky umožňují Talibanu vysílat své zprávy bez omezení. Talibanu tyto globalistické platformy fandí.

Šokující odhalení, které by normálně okamžitě vedlo k zahájení vyšetřování FBI proti Twitteru a Facebooku z podpory terorismu, se však nekoná. Taliban již od loňského února není na seznamu teroristických organizací, v katarském Dauhá si to mezi sebou podepsali zástupci americké vlády Donalda Trumpa a Talibanu. Takže to znamená, že Twitter a Facebook mohou klidně tolerovat fundamentalistické islámské hnutí a umožňovat jeho představitelům komunikovat na jejich platformách. Facebook se po propuknutí skandálu stáhl zpátky a včera zablokoval několik účtů Talibanu na Facebooku, nikoliv ale na WhatsAppu. Twitter rovněž zablokování odmítá.

Americké sociální sítě umožňují vůdcům Talibanu komunikovat s bojovníky, ale Donaldu Trumpovi není umožněno napsat nic

Koordinovaný postup Talibanu po celém Afghánistánu byl podle informací koordinovaný pomocí svodek a rozkazů zavěšovaných na platformách Twitter a WhatsApp, který spadá pod Facebook. A na platformě WhatsApp nadále účty Talibanu zůstávají, pouze na mateřském Facebooku byly včera zablokovány. Americké sociální sítě přitom letos v lednu zablokovaly natrvalo tehdy ještě úřadujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa, že prý šířil nenávist. Představitele Talibanu ale tyto americké sociálně sítě neblokují.

Podle všeho se ukazuje, že Twitter a Facebook pomáhaly aktivně Talibanu v obsazení Afghánistánu, protože k tomu bylo potřeba koordinovat postup skrze informační kanály, kterými se staly právě americké sociální sítě. Takový skandál, že? A myslíte si, že kvůli tomu začne vyšetřování? Ale kdepak, tohle je práce globalistů, kteří v Afghánistánu mají svůj děsivý plán.

Biometrické zařízení HIDE na sběr snímků očních sítnic

Spoustu novinářů včera překvapila informace o tom, že americká armáda prý omylem a nedopatřením zapomněla ve svém velícím centru v Kábulu speciální datametrické zařízení pro sběr otisků očních sítnic všech afghánských spolupracovníků americké armády nazvané HIDE (Handheld Interagency Identity Detection Equipment). Taliban toto zařízení objevil [8] a uvnitř se nachází biometrické údaje podle všeho o desítkách tisíc Afghánců, kteří kdy přišli do styku s americkou armádou, pracovali pro ni, nebo s ní jakkoliv byli v kontaktu.

Američané totiž od všech spolupracujících Afghánců sbírali skeny očních sítnic, a to kvůli tomu, že v Afghánistánu je obrovské množství min a velmi často při explozi miny dojde k utržení jedné nebo obou rukou. Taliban rovněž ruce kolaborantům odsekává,  takže Američané začali namísto otisků prstů sbírat skeny očních sítnic. A tato databáze se ukládala lokálně do podivných zařízení HIDE, přičemž data se ze zařízení dala exportovat na počítač a sdílet s dalšími agenturami. Ovšem nasbíraná data od Afghánců natrvalo zůstávala v zařízení. A právě Taliban tato zařízení v Kábulu objevil.

Migrační vlna afghánských uprchlíků do Evropy se nebude dát porovnat s ničím v minulosti

Někdo by si řekl, že to je obrovská chyba při evakuaci, ale to je samozřejmě nesmysl. Takováto citlivá zařízení jsou pod nejvyšším dozorem a neexistuje, že by někdo takovéto zařízení někde zapomněl. Takže, proč zařízení HIDE v Kábulu zůstalo, aby se dostalo do rukou Talibanu? Co je tím sledováno? Tak se zkusme zamyslet. K čemu dojde, když se rozkřikne, že Taliban má k dispozici seznamy všech kolaborantů?

Okamžitě dojde k exodu nejen samotných kolaborantů, ale i celých jejich rodin a příbuzných, protože mnozí z nich také kolaborovali. Na útěk se tak dají statisíce a miliony Afghánců, kteří někdy přišli do kontaktu s někým, kdo pracoval pro Američany. Celé to zkrátka povede k tomu, že tento seznam kolaborantů vyvolá v Afghánistánu obrovské obavy a lidé se dají na útěk. A přesně k tomu podle všeho právě dochází.

Migranti na řecko-turecké hranici

Nejnovější bezpečnostní studie [9] varuje, že na cestě do Evropy jsou 3 miliony afghánských uprchlíků prchajících před Talibanem ze strachu z odvety kvůli kolaboraci s americkými a spojeneckými okupačními jednotkami za celých 20 let. Migrační vlna v Evropě z léta 2015 prý ve srovnání s touto vlnou bude prý vypadat jako bezvýznamná epizoda.  Zpráva Centra pro strategická a mezinárodní studia varuje, že v porovnání s afghánskou uprchlickou krizí v roce 2022 bude uprchlická krize z roku 2015 vypadat jako “geopolitická procházka růžovým sadem“.

Migrace afghánských uprchlíků se zdvojnásobí

Humanitární pracovníci varují, že po ovládnutí země Talibanem by se mohly pokusit najít cestu do Evropy až 3 miliony afghánských uprchlíků. Vedoucí pracovník CSIS Erol Yayboke tyto údaje potvrzuje a předpokládá, že počet vysídlených Afghánců, který v současné době celosvětově dosahuje přibližně 2,6 milionu, by se jen během příštích dvou let mohl snadno více než zdvojnásobit až na 5,5 milionu. “Pokud USA a jejich partneři nebudou dostatečně reagovat na tuto další velkou uprchlickou krizi, miliony vysídlených Afghánců v roce 2021 by mohly způsobit, že migrační krize z roku 2015 bude vypadat jako geopolitická procházka růžovým sadem,” uvádí zpráva.

Evropu čeká masivní migrační vlna počátkem léta příštího roku. Na fotografii migrační horda na řecko-turecké hranici počátkem roku 2020

S poukazem na to, že během migrační krize v roce 2015 dorazilo do Evropy více než milion žadatelů o azyl z mnoha různých zemí Blízkého východu a severní Afriky, Yayboke varuje, že počet samotných Afghánců mířících tentokrát na západ “by mohl zastínit i tato špičková čísla“. Kde tito “uprchlíci”, z nichž většina jsou ve skutečnosti ekonomičtí migranti, skončí, zůstává větší otázkou vzhledem k tomu, že ani v Evropě, ani v sousedních zemích Blízkého východu není chuť je přijímat. Podle jednoho z diplomatů v Kábulu navzdory tomu, že evropské země od roku 2015 opevňují své hranice, “ani tanky” nedokážou zastavit nadcházející příliv, pokud bude jejich počet dostatečně velký.

Politici v Evropě už kvůli návratu Talibanu k moci nebudou moci odporovat afghánské migraci a tvrdit, že jde o ekonomické migranty

Na otázku, zda by se raději usadili v bližších zemích s podobnou kulturou, jako je například Saúdská Arábie, migranti jasně odpověděli, že by raději absolvovali mnohem delší cestu do evropských sociálních útočišť, jako je například Německo. Navzdory obrovskému riziku, které představuje vpuštění nevýslovného množství nedostatečně prověřených lidí z nestabilní oblasti světa, zpráva vyzývá Spojené státy, aby přesto otevřely své hranice.

Přibližně 4,5 milionu Vietnamců bylo po pádu Saigonu v roce 1975 vysídleno, mnozí z nich se usadili v USA a nyní vlastní podniky, zastávají veřejné funkce a slouží jako diasporní páteř komunit, které je před desetiletími přijaly,” píše Yayboke. “Totéž může platit i pro Afghánce, jen kdyby Spojené státy viděly, že dnešní výzva může být zítřejší příležitostí.Doslova to vypadá, že Yayboke je z tohoto procesu nadšený, neboť je to cesta, jak nastartovat mohutný proces přijímání uprchlíků, o kterých nikdo nebude pochybovat, že jsou uprchlíci před hrozící smrtí, což v roce 2015 byl největší problém uvěřit. Chápete, o co se zde možná hraje?

Migrační trasy

Drtivá většina odporu k přijímání migrantů v Evropě, a to i ze strany zemí, kde poletují motýle, pramenila právě z faktu a argumentu, že nejde o uprchlíky prchající před hrozbou smrti, ale že jde o ekonomické migranty. Málokdo věřil, že někomu v Pákistánu jde o život. Byla velká snaha onálepkovat migranty ze Sýrie jako uprchlíky prchající před smrtí a hrozbou války, ale problém byl v tom, že Bašár Asad byl zárukou bezpečnosti a jistoty, což obyvatelstvo v EU vědělo, přestože se ISIL řízený CIA a Mossadem snažili Sýrii maximálně destabilizovat, aby se nastartovala masivní migrace do Evropy. To se ale nepodařilo. A tak přichází pokus č. 2 a na scéně je exodus z Afghánistánu. A globalisté dělají maximum, aby vyhnali z Afghánistánu co nejvíce Afghánců. A jak to nosatí udělali?

Za celým velkolepým návratem Talibanu na scénu stojí Saúdská Arábie, Mike Pompeo a jeho CIA. Chlapci z Langley si znovu zprivatizovali Afghán pro sebe, ale hrají překvapené, že o Talibanu nic netušili

No přece tak, že nejprve hladce rehabilitovali Taliban, vloni v únoru v katarském Dauhá zástupci USA v čele s ministrem zahraničí a bývalým šéfem CIA Mikeem Pompeem a zástupci Talibanu podepsali smlouvu, že se americká vojska do 14 měsíců stáhnou z Afghánistánu, že se země NATO již nebudou vměšovat do vnitřních záležitostí země, a že Taliban bude odstraněn ze seznamu teroristických organizací. Ihned potom začal Taliban naprosto hladce postupovat obsazovat naprosto čistě a bez boje jednotlivé okresy a provincie.

A když se žádná panika neodehrávala, když všechno probíhalo až moc hladce, tak se věci musely trochu rozhýbat a afghánský prezident sehrál divadlo s útěkem do ciziny, což spustilo mediálně vděčný chaos. Jenže, celé je to podvrh, protože Taliban začal přebírat kontrolu nad Afghánistánem už na jaře loňského roku, kdy svět se začal zajímat o Covid-19 a procesy v Afghánistánu nikoho nezajímaly. Pozornost světa byla upřena k viru.

Mike Pompeo, bývalý šéf CIA a poté ministr zahraničí USA, který s Talibanem sepsal privatizační smlouvu vloni v únoru v katarském Dauhá

Taliban tak obsadil většinu Afghánistánu prostě tím, že Američané od března minulého roku začali stahovat své pozice a Taliban je plynule přebíral a úplně bez boje. Nyní se ukazuje, že největší americké sociální sítě provozují komunikační účty pro představitele Talibanu. Zatímco vůdci Talibanu mohou komunikovat na Twitteru a WhatsApp, americký prezident Donald Trump má trvalý zákaz. Pokud to nechápete, tak si znovu zopakujme, že najednou Taliban se dostal k seznamu všech kolaborantů skrze biometrické zařízení HIDE, který Talibanu jen tak grátis a prý určitě omylem přenechala americká armáda.

Takže si to shrňme a dobře poslouchejte. Bývalý šéf CIA dosazený Donaldem Trumpem do křesla ministra zahraničí podepisuje 29. února v Dauhá smlouvu s Talibanem, že už nebude na seznamu teroristických skupin, a že americká armáda a NATO se stáhnou do 14 měsíců ze země. Americké sociální sítě okamžitě poté umožní Talibanu vytvořit účty na Twitteru a WhatsApp a americká armáda přenechá Talibanu seznam všech kolaborantů a Taliban se dostane hladce a bez boje k moci nad celým Afghánistánem. Jaký to má smysl?

Politika CIA pomocí granátu a rybníku. Ani Babiš už nedokáže migrantům říct ne, je hotovo i v ČR!

Není to vůbec nic jiného, než vhození granátu do rybníka vlastních ryb, aby bylo možné nastartovat procesy, které bez zdechlých ryb na hladině by nebylo možné odstartovat. Popsané americké kroky výše povedou k nastartování obrovské migrace do Evropy, kterou starý kontinent ještě nezažil. Tentokrát se už ale evropští politici nebudou moci bránit argumentem, že jde o ekonomické migranty, protože tomu nikdo neuvěří. Pro média šokující návrat Talibanu k moci a historky o popravách kolaborantů povedou k tomu, že nikdo v Evropě si nedovolí o afghánských uprchlících teď tvrdit, že jsou ekonomičtí migranti. Chápete? Tím je hotovo! Vymalováno!

Hlídka Talibanu

Odteď budou všichni věřit, že uprchlíkům doopravdy hrozí od Talibanu smrt v Afghánistánu. A tím dojde k otupení odporu k migraci v EU. Podívejte se na Andreje Babiše. Povolil a dovolil přivézt do ČR ve středu večer letadlem z Afghánistánu první afghánské migranty [10], údajně tlumočníky, ale jaksi už zapomněl dodat, že spolu s jejich rodinami a dětmi, babičkami a dědečky. A už to jede, už se to peče, už se to smaží, už to teče! Žádný strach a žádné křeče! Mazeltov! Panečku, to je rychlost. Kdo teď bude mít odvahu vystupovat proti přijímání afghánských nebohých migrantů, bude politicky znemožněn před vlastními voliči! Takový paradox, že?

Zprivatizovaný Afghánistán teď ovládá Taliban, organizace založená a financovaná CIA. A celé to spískal Mike Pompeo, bývalý Trumpův šéf CIA. Náhoda? Ale no tak…

A to není všechno. Afghánistán bez americké armády a NATO pod vládou Talibanu se stane volným polem působnosti pro operace CIA, mateřské organizace Talibanu. To je to největší konceptuální chucpe, jakého jsme se mohli dočkat. Zatímco legitimní i když loutková afghánská vláda prezidenta Gháního usilovala o spolupráci s Čínou, Peking začal vyjednávat s Talibanem [11]. Jenže, ve skutečnosti Taliban je pod kontrolou CIA, takže Peking vyjednával ve skutečnosti s organizací, které v minulosti šéfoval Mike Pompeo, který v roli ministra zahraničí USA vloni v únoru podepsal [12] za USA předání moci nad Afghánistánem CIA, tedy pardon, Talibanu.

Na snímku zveřejněném čínskou tiskovou agenturou Xinhua spoluzakladatel Talibanu Mullah Abdul Ghani Baradar (vlevo) a čínský ministr zahraničí Wang Yi pózují pro fotografii během setkání v čínském Tianjinu 28. července 2021.

A kruh se nám uzavřel! Pokud se v tom ztrácíte, tak to je správně, protože to byl od počátku plán CIA. Návrat Talibanu k moci a přenechání seznamu kolaborantů vyvolá obrovský exodus Afghánců do Evropy, to je součást plánu. A globalistické sociální sítě v USA v tom CIA rády pomohly.

Mezitím Taliban začíná v Afghánistánu budovat arabský emirát [13] po vzoru Američany kontrolované Saúdské Arábie. Na jejím území operuje více agentů CIA než ve které jiné zemi na světě. A pokud jde o Afghánistán, ten se teď propadne do stavu nekontrolovaného rozložení sil, protože Gháníův viceprezident se postavil na odpor a válka je znovu na stole. To je americká pojistka pro další intervenci, kdyby Taliban začal zlobit. Bože, to je tak průhledné.

Rozděluj a destabilizuj, podpisový vzor americké CIA. Viceprezident Sálih se prohlásil za prezidenta Afghánistánu, navzdory Talibanu

Síly afghánského viceprezidenta Amrulláha Sáliha bojují proti bojovníkům Talibanu v Pandžšeru a podařilo se jim znovu dobýt okres Čarikar v provincii Parván severně od Kábulu [14]. Informovala o tom 17. srpna agentura RIA Novosti s odvoláním na vojenský zdroj. “Síly prvního afghánského viceprezidenta Amrulláha Sáliha získaly zpět kontrolu nad okresem Čarikar v provincii Parván. Boje nyní probíhají v oblasti Pandžšer,” uvádí agentura.

Přes Čarikar vede strategicky důležitá silnice s tunelem Salang, která spojuje Kábul s Mazár-i Šarífem, největším městem severního Afghánistánu. Deník The Hindu dříve napsal, že Sálihova vojska se po ofenzivě Talibanu stáhla do “jediné afghánské pevnosti“, provincie Pandžšer severovýchodně od Kábulu. Sálih se 17. srpna prohlásil za prozatímní hlavu státu. Upozornil, že podle afghánské ústavy se v případě nepřítomnosti, útěku, rezignace nebo úmrtí prezidenta stává úřadujícím prezidentem jeho první viceprezident.

Amrulláh Sálih, samozvaný prezident Afghánistánu v souladu s afghánskou ústavou, kterou ale Taliban neuznává

Vyzval občany země, aby se “připojili k odporu” proti bojovníkům Talibanu. Řekl, že Afghánci musí dokázat, že Afghánistán není Vietnam a že Tálibán není jako Vietkong. Zdůraznil, že na rozdíl od USA a NATO Afghánci nikdy neztratili odvahu. Zároveň upozornil, že nyní je zbytečné se dohadovat s americkým prezidentem Joem Bidenem o situaci v zemi.

15. srpna vstoupili bojovníci Tálibánu do Kábulu a vyhlásili “konec války” v Afghánistánu a označili ji za “osvobození” země. Vyvěsili vlajku nad prezidentským palácem v Kábulu. Během rozhovorů Taliban oznámil, že není ochoten vytvořit koaliční vládu. O typu a formě vlády bude rozhodnuto brzy. Představitelé radikálního hnutí také prohlásili, že brzy oznámí vytvoření islámského emirátu Afghánistán.

Saúdská Arábie sype na pokyn CIA do Talibanu už dlouhá léta peníze vrchem spodem a všichni okolo se tváří, že jako nic nevidí

Vytvoření emirátu je jasným důkazem, že Taliban je financovaný ze Saúdské Arábie skrze kvitance CIA.  Saúdská Arábie dlouhodobě financuje Taliban [15], přičemž oficiálně podporovala i loutkovou vládu v Kábulu. Tenhle rozpor je pouze zdánlivý, Rijád totiž svými penězi upevňuje sunnitský vliv a kontrolu nad Afghánistánem. A nikdo jiný než bývalý šéf CIA jakým je Mike Pompeo by se nikdy nepodepsal pod dohodu s organizací, která vznikla jako projekt CIA během Studené války v boji proti sovětským vojskům v Afghánistánu. Není proto divu, že za smlouvou s Talibanem z Dauhá stojí právě Mike Pompeo, bývalý šéf CIA za Trumpovy vlády. A není proto divu, že americká armáda nechala Talibanu v Kábulu zařízení HIDE.

Mike Pompeo na návštěvě u saúdského krále Salmana v dubnu 2018 krátce po svém jmenování do funkce ministra zahraničí USA, do které se přesunul z funkce ředitele CIA

Nejde o nic jiného, než o privatizaci Afghánistánu americkou CIA k soukromým účelům a k soukromým válkám a operacím, které budou mířeny proti Číně na jedné straně, a proti Íránu na straně druhé, zatímco Taliban s podporou Saúdské Arábie bude hrát předem určenou roli hrozby pro všechny ty pravdoláskaře a demokraty.

Afghánistán je tak znovu možné označovat za společnost s ručením omezeným, za podnikatelský projekt CIA, který se bude lépe řídit z Langley než z Washingtonu. CIA sobě! Ano, to je nejlepší shrnutí procesů v Afghánistánu, ke kterým záhadně došlo od února loňského roku. Všechny podivnosti mají společného jmenovatele, zpravodajskou operaci a převedení vlastnictví Afghánistánu do soukromé správy a do soukromé agendy. Migrace do Evropy na jedné straně, operace proti Íránu a Číně za třeskuté finanční asistence Rijádu na straně druhé. Mazeltov!

-VK-

Šéfredaktor AE News


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1803

Trending Articles


Re: Prosím o určení autora - google nepomáhá


Nelze se přihlásit na Facebook přes PC


Prodám Flexi pass - 3 200


Markéta Reinischová: Chceme s Filipem Jankovičem dítě!


Od: Martina


Podzemlje - epizoda 62


Defender


Plynový kotel DAKON DS 22G - 2 500


Gymnastické řemínky na hrazdu zn. Reisport, vel. č. 2: 590


P: NooK Soundelirium THE 12.6


Qube SP26 ( XTA DP226 ) signal processor - 12 000


Narovnání,vylisování bankovek


Javorina Holubyho chata


Tinylab: Tlačítka


Levasan Maxx není gel na klouby, nýbrž hnus


RNS315 couvací kamera


Kde najdu GameInput Service ve win 10?


Redmi Note 11 Pro+ 5G (PISSARO)


MV3 Vermona, Klingenthal, NDR


Hradcany 30h fialova razena 11 1/2 11 3/4