Quantcast
Channel: AE News
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1803

60. výročí podpisu Římských smluv a Bílá kniha EU jako dva konce globalistického provazu. Brusel chystá své ovečky na variantu rozpadu unie. Nakonec může z EU zůstat jenom jednotný trh. Co bude čekat Evropu?

$
0
0

60. výročí podpisu Římských smluv a Bílá kniha EU jako dva konce globalistického provazu. Brusel chystá své ovečky na variantu rozpadu unie. Nakonec může z EU zůstat jenom jednotný trh. Co bude čekat Evropu?

Evropská komise bude zanedlouho slavit 60. výročí podpisu tzv. Římských smluv, kterými byla nastartována vize sjednocené Evropy. Z pohledu vyšších procesů řízení šlo o předložení jednosměrných procesů s dlouhou periodou realizace na dlouhé dekády. K této příležitosti výročí vydala dnes Evropská komise tzv. Bílou knihu EU, kde se zamýšlí nad celkem 5 variantami budoucnosti Evropské unie, kam se může ubírat [1]. Ve skutečnosti nejde o knihu, jako spíš o několik listů, které popisují varianty budoucnosti Evropy. Bruselská garnitura se tak pomalu připravuje na změny v Evropě a ne náhodou k tomu dochází po včerejším projevu Donalda Trumpa v americkém Kongresu [2], kde na společné schůzi Kongresmanů a Senátorů pronesl projev k americkým zákonodárcům, který měl za úkol zarazit do země uprostřed Washingtonu prapor s nápisem „deglobalizace“ a reakce přítomných byla k nezaplacení.

Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise, představil Bílou knihu EU.

Levá polovina sálu aplaudovala (republikáni), pravá strana (demokraté) zarytě seděla a jenom občas neochotně zatleskala, když se prostě nedalo jinak. Trump řekl v projevu, který trval téměř hodinu a půl, jednu zásadní věc. Řekl, že nebyl zvolen do úřadu, aby reprezentoval svět, ale aby zastupoval svůj národ. Národní politika je nejlepším prostředkem vládnutí ve prospěch lidu, uvedl Trump. Americký prezident tak nijak nepolevil ze své rétoriky, přesto si jeho projev získal diváky a překvapivě, podle průzkumu CNN, projev kladně hodnotí 4 z 5 Američanů [3]. Je to šok pro média, všichni to vědí, nelze to zapírat, Trump se stává americkým Putinem, procesy, které bude prosazovat, odpovídají Putinovu „novoděržaví“, které zavedl v Kremlu v únoru 2000 poté, co se seznámil se zoufalou situací v tehdejším Kremlu a v Dumě.

Vzpoura světového židovstva proti globalizaci

K Trumpovi a jeho projevu v Kongresu se dostanu v jiném článku, ale situace v Bruselu byla tímto projevem jednoznačně urychlena. Jeane-Claude Juncker viděl v přenosu tu nemohoucnost amerických elit, jak zastavit Donalda Trumpa, protože americký pro-multikulti a pro-liberální globalismus v USA umírá. Spojené státy jdou jiným směrem, opouští globalizační loď a i když ne hned, výhledově se USA z Evropy stáhnou, a to málo, co v Evropě z americké moci zůstane, to bude použito na ochranu židovského dominia v Evropě (ČR, Polsko). Mnohé asi vyděsilo, že Donald Trump hned v prvních větách svého proslovu ujistil židy a Izrael o nerozlučném spojenectví s USA.

Mike Pence, viceprezident USA a Jean-Claude Juncker. Jestřáb a politická mrtvola.

Reakce kongresu byla zjevná, drtivá většina senátorů a kongresmanů povstala a aplaudovala. Začínat projev v Kongresu odkazem na Izrael, to může vypadat jako něco zvláštního. Jenže Donald Trump prosazuje v Bílém domě protiglobalizační politiku právě s pomocí světového židovstva, konkrétně amerického židovského kongresu. Podobně, jako Vladimir Putin bojuje po boku židů (Fridman, Kantor, Leviev a další) v Rusku po uvalení globalistických sankcí na Rusko [4], kteří pomáhají Putinovi navzdory sankcím financovat státní rozpočet. Spojené státy se tak vrací politicky do 80. let, do éry Ronalda Reagana. Z tohoto vlivu židů jde ale mráz po zádech. Jak Putina, tak i Trumpa totiž židé doslova obklopují.

Na stole leží papír a v něm se píše o konci jedné éry

Evropská unie tak má před sebou zhruba 5 variant své budoucnosti, které Evropská komise dala na papír a partneři v EU by se o těchto variantách měli bavit. Do značné míry je tohle ale marný pokus, protože hlavní procesy EU už neprobíhají v Bruselu, ale v Berlíně. Juncker to zjevně pořád nepochopil, že Evropu teď řídí kancléřství v Berlíně a politický tandem Merkelová – Schulz. Varianty budoucnosti Evropy jsou pro Berlín jenom rétorickým cvičením. Přesto je dobré si o nich něco říct.

Varianta 1 – EU bude fungovat tak, jako dosud

Tahle možnost je nejméně pravděpodobná, i když pro mnoho politiků v EU nejlákavější. Názor dokonce silně zastával i Martin Schulz, který ještě nedávno říkal, že lidé v Evropě jsou málo evropští, že je to jejich chyba, že nechápou přínos společného projektu, multikulturalismu a globalizace. Navrhoval sankce proti zemím, které nepřijmou uprchlíky, navrhoval zrušení dotací z EU pro takové země atd. Po jeho zvolení do čela německé SPD ale došlo k názorovému posunu. Nyní prosazuje model 2-rychlostní Evropy, tj. model Das neue Europa.

Varianta 2 – Dvourychlostní seskupení

Podle této varianty se EU rozdělí na dvě skupiny zemí, z nichž jedna skupina se bude integrovat rychleji a intenzivněji a druhá naopak jen velmi volně. Země s vyšší integrací budou začleněny do projektu Nové Evropy, která bude mít název Evropská federace, se společnou vládou, měnou, daněmi, rozpočty, obranou, zahraniční politikou atd. Tyto země budou plně čerpat všechny dotace a benefity. Skupina zemí druhé rychlosti bude mít omezení, v přístupu k volnému trhu, k dotacím a dokonce i pohybu osob na pracovním trhu. Tento model prosazuje Německo a vláda Merkelové.

Martin Schulz, předseda německé SPD a zřejmě budoucí kancléř Německa.
Varianta 3 – Méně spolupráce, ale mnohem intenzivnější

V této variantě by se Evropa transformovala tak, že některé současné pravomoci a agendy Bruselu by se vrátily zpátky jednotlivým zemím, ovšem vybrané skupiny předpisů a oborů by byly natolik intenzivní, že by odpovídaly zemím vyšší rychlosti ve variantě č. 2. Stručně přeloženo, Brusel by už nenařizoval, jestli se smí prodávat žárovky 100W nebo jak mají být pojmenovány produkty potravin, ale např. rozpočty a daně by mandatorně byly společné. Lidem by se přestal regulovat z Bruselu život tam, kde to není mediálně příznivé, ale naopak by Brusel řídil to, co dosud neřídil. Tahle varianta má údajně podporu ze strany Francie. De facto jde o hybridní variantu německé Nové Evropy.

Varianta 4 – Všechny státy pojedou vyšší rychlostí směrem k federaci

Tahle možnost je po Brexitu, Trumpexitu a za současných nálad v Evropě zcela neprůchozí. Bruselské elity o ní však stále uvažují, ale tito politici jsou zcela odtrženi od reality v EU. Nejde jenom o Brexit, už předtím EU byl několikrát krizi, prošla mnoha otřesy Eurozóny, dvakrát kvůli Řecku, problémy se schvalováním Lisabonu a opakovaní referend, rebelie v EU ze strany Maďarska, před nedávnem rebelie Polska po posledních volbách, problémy s Eurovalem, problémy s migrační vlnou, odpor zemí proti migračním kvótám atd. Tato varianta je v této chvíli mrtvá.

Varianta 5 – Redukce EU na pouhou obchodní unii

Tahle varianta je velmi zajímavá, a to už jenom tím, že se do dokumentu vůbec dostala. Jednalo by se totiž o návrat k modelu EHS, tedy Evropského Hospodářského Společenství, tzn. do doby před Maastrichtem. Pro mnoho lidí by tato varianta byla přijatelnou podobou EU, a to dokonce i pro Velkou Británii. Nicméně tato možnost jde ostře proti zájmům Berlína a jeho plánu na realizaci IV. Říše, kterou má Nová Evropa pod vedením Německa být. Na německé politické scéně nikdo nechce o návratu k modelu EHS ani slyšet, takže dokud bude Berlín hrát v EU první housle, tahle varianta je prakticky mrtvá. Je však zajímavé, že zoufalý Brusel tuto variantu vůbec dal na papír, protože ještě po Brexitu politické špičky v Bruselu bušily do stolu, že Brexit nic neznamená, že Evropa je silnější, než kdykoliv předtím. Ne, není. Evropa je v troskách a co je horší, Brusel se bude muset dříve či později usmířit s Ruskem, protože jednotlivé země nemohou zbrojit proti Rusku v rámci NATO, které Berlín chce pomalu odstavit ve prospěch Evropské armády.

Brexit a Trumpexit je důvodem pro přemýšlení o budoucnosti EU.

Přesto se ale ukazuje, že evropské elity v Bruselu konečně pochopily, jaké události odstartoval Brexit, co se stalo v USA po zvolení Donalda Trumpa a co se děje v Evropě. Projekt EU v současné podobě je mrtvý. Lživá mainstreamová média se snaží marně rozsévat propagandu na podporu „evropských hodnot“, které nikdy nikdo nedefinoval, protože nic jako evropské hodnoty neexistuje, protože jde o umělý byrokratický útvar, který uznává jen své vlastní institucionální hodnoty, jenom své vlastní politbyro reprezentované Evropskou komisí. A to je strašně málo na to, aby jednotliví občané svých zemí se najednou začali cítit Evropany. Kromě pár zkorumpovaných europolitiků a pracovníků neziskovek totiž tyto pseudo-hodnoty byrokratického euroaparátu nikdo neuznává.

-VK-

Šéfredaktor AE News


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1803

Trending Articles


Re: Prosím o určení autora - google nepomáhá


Nelze se přihlásit na Facebook přes PC


Prodám Flexi pass - 3 200


Markéta Reinischová: Chceme s Filipem Jankovičem dítě!


Od: Martina


Podzemlje - epizoda 62


Defender


Plynový kotel DAKON DS 22G - 2 500


Gymnastické řemínky na hrazdu zn. Reisport, vel. č. 2: 590


P: NooK Soundelirium THE 12.6


Qube SP26 ( XTA DP226 ) signal processor - 12 000


Narovnání,vylisování bankovek


Javorina Holubyho chata


Tinylab: Tlačítka


Levasan Maxx není gel na klouby, nýbrž hnus


RNS315 couvací kamera


Kde najdu GameInput Service ve win 10?


Redmi Note 11 Pro+ 5G (PISSARO)


MV3 Vermona, Klingenthal, NDR


Hradcany 30h fialova razena 11 1/2 11 3/4