Čínská mafie se dostala až do okruhu financování volební kampaně Jiřího Drahoše! Prezidentskému kandidátovi lepšolidí přistálo na volebním účtu 1,3 milionu korun od osob napojených na Jaroslava Tvrdíka, CEFC Group, CITIC a futienskou triádu! Skupina si chtěla pojistit situaci, kdyby náhodou Miloš Zeman nevyhrál, ale na Hradě asi nebude radost z toho, že lidé okolo Tvrdíka investovali peníze do hlavního rivala současného prezidenta! Podivná pivovarská transakce odhaluje chapadla krakatice!
Čínští mafiáni skrze své české partnery platili část prezidentské kampaně Jiřího Drahoše proti Miloši Zemanovi. Takové tvrdé důkazy jsme získali díky analytickému útvaru, který naší redakci poskytl rozšířenou svodku, jejíž základní část jste mohli slyšet v pořadu Michala a Petra. My však přinášíme rozšířený materiál, který více odhaluje souvislosti a vazby. Peníze na Drahošovu kampaň proudily podle dokumentů z čínských investic, které vlastně ani neexistovaly, protože to ve skutečnosti byly pouze půjčky od slovenských a českých bank skupiny J&T. V sérii investigací jsme začali rozkrývat spolčení českých a čínských mafiánů z kruhů kolem skupiny Jaroslava Tvrdíka zde.

Jiří Drahoš s celou svojí soldateskou pražské havlérky a veškerých lepšolidí je tak narcisticky zahleděn do své morálně karatelské autority, že mu úplně uniklo, že mu příspěvky na volební účet posílají lidé z okolí Miloše Zemana, osoby napojené na Jaroslava Tvrdíka, na čínské investice a na firmy CEFC Group a CITIC. Tohle neuvěřitelné schizma nemá logického vysvětlení, tedy kromě teorie, že si lidé okolo Jaroslava Tvrdíka chtěli pojistit volby tím, že kdyby to nevyšlo a Miloš Zeman by prohrál. Měli by v hrsti Jiřího Drahoše a ten by už nemohl cuknout. Kavárna stále vřeští na Miloše Zemana jako smyslů zbavená, ale vůbec je nenapadne, že na jejich kampani proti prezidentu Zemanovi se vlastně finančně podíleli rovněž čínští mafiáni prostřednictvím lidí napojených na Jaroslava Tvrdíka, a skrze něj tím pádem na Miloše Zemana. Totální chucpe. Pojďte si vše s námi řádně ověřit na zdokumentovaných odkazech.
Pivovarské akcie a peníze pro Drahošovu volební kampaň
Celá věc je jednoduchá a bizarně směšná. Představme si nejprve strukturu spoluvlastněných firem a základní osu příběhu. Jaroslav Tvrdík nakoupil předražené akcie Pivovarnické skupiny Lobkowicz. Vlastníkem Lobkowiczkého pivovaru, a.s., IČO: 28439201, je společnost Lapasan s.r.o., IČO: 03311384, ve které drží většinový podíl (70%) čínská společnost CITIC Europe Holdings a.s., IČO: 04170792, dále 20% J&T IB and Capital Markets, a.s., IČO: 24766259 a konečně 10% akcií drží generální ředitel a předseda představenstva Pivovaru Lobkowicz, a.s. Zdeněk Radil.
Vedle něj ve strukturách Lobkowiczkého pivovaru, a.s. najdeme Aleše Radila a Jindru Radilovou. Lobkowiczký pivovar, a.s. spoluvlastní Pivovary Lobkowicz Group, a.s., IČO: 27258611, ve které dodnes působí jako předseda představenstva opět náš Jaroslav Tvrdík (ten chlap je úplně všude), působila zde i Marcela Hrdá (CEFC), ale do roku 2013 tu jako předseda dozorčí rady seděl také Martin Burda. Zdeněk Radil většinu Pivovaru Lobkowicz Group koupil od firem Palace Capital a Go Solar právě Martina Burdy [1].

Působí tu také XIAOKUN LI, XIA REN nebo tu figuroval JIANING QIANG z Pekingu. Pod Číňany (Lapasan s.r.o.) se ovšem skupině pivovaru Lobkowicz dvakrát dobře nedaří. Více zde. Pojďme ale zpět k základní linii příběhu. Tvrdík tedy nakoupil akcie za cca 208 Kč, a to v době, kdy banky varovaly všechny jejich majitele, aby akcie prodaly, protože neponesou očekávaný zisk. A doslova doporučovaly prodávat za cokoli vyššího než 184 Kč za akcii. Tedy “LuftJarda” nakupoval o dvacet korun za akcii dráž, všichni byli spokojení, a dále prodávali akcie Jaroslavu Tvrdíkovi.
Lidé od Tvrdíka posunuli peníze Drahošovi na kampaň proti Zemanovi
Peníze za zisk z prodeje těchto akcií obdržely dvě osoby: Martin Burda, a částečně Zdeněk Radil. Ten navíc Tvrdíkovi s celým tímto nákupem předražených akcií vydatně pomáhal. Tedy jednoduše, Jaroslav Tvrdík kupoval předražené akcie (20 Kč dráž za akcii) za údajně čínské peníze, které ale byly slovenské, na čemž zbohatli Martin Burda a Zdeněk Radil, který Tvrdíkovi s nákupem akcií pomáhal. Abychom daný popis potvrdili, podívejme se na tomto odkaze zde na hodnocení FIO banky, přičemž se zaměřme na dva konkrétní odstavce:
3. odstavec: Společnost Lapasan s.r.o. (většinový vlastník CITIC Europe Holdings a.s.) tedy Jaroslav Tvrdík kupuje ve shodě s J&T a Zdeňkem Radilem akcie, za 208 Kč.
9. odstavec: Nadhodnocená akcie Pivovaru Lobkowicz Group – doporučení prodávat nad 184 Kč. [2]
Ovšem, když Jaroslav Tvrdík v rámci Lapasan s.r.o. resp. Citic za akcie zaplatil, přihodila se zajímavá věc. Společnost Lázně Luhačovice, a.s., IČO: 46347828, zaslala Jiřímu Drahošovi 8. června 2017 částku 650 000 Kč na prezidentskou kampaň [3].

Na tom by na první pohled nebylo nic zvláštního. Ovšem, světe div se, ve statutárních orgánech Lázní Luhačovice figurovali v jisté době jak Zdeněk Radil, generální ředitel Pivovaru Lobkowicz Group, který Tvrdíkovi s nákupem akcií pomáhal, a částečně na zisku z akcií profitoval, tak tu i seděl Martin Burda, který za Tvrdíkův prodej akcií také dostal peníze [4]. A pozor, to není všechno.
Dalších 650 000 Kč zaslala Jiřímu Drahošovi také společnost LÉČEBNÉ LÁZNĚ JÁCHYMOV, A.S., IČO: 29211808, které jako jediný akcionář vlastní Lázně Luhačovice, a.s. Obě částky, tedy dohromady 1,3 mil. Kč v úhrnu z obou transakcí, dorazily Drahošovi v tentýž den 8. června 2017 [5].

Jenže, znovu i ve společnosti LÉČEBNÉ LÁZNĚ JÁCHYMOV, A.S. opět figuruje Martin Burda, který za Tvrdíkův prodej akcií získal peníze [6].
Tedy sečteno a podtrženo. Jaroslav Tvrdík nakoupil předražené akcie pivovaru za čínské peníze ze Slovenska. Akcie mu výhodně prodali kamarádi Zdeněk Radil a Martin Burda. Zdeněk Radil a Jaroslav Tvrdík s Marcelou Hrdou sedí ve společnosti Lapasan s.r.o., IČO: 03311384. Marcela Hrdá byla předmětem objektu nejvyšší ochrany, a byla jí přidělená nepřetržitá ochrana, o čemž jsme psali ve zmíněném článku. V Lapasan s.r.o. sedí např. XIA REN (také Pivovar Lobkowicz group, a.s.).
XIA REN je čínská občanka a je předsedkyní představenstva CEFC Europe, kde Jaroslav Tvrdík je místopředsedou a XIA REN je i členkou představenstva české divize CITIC Europe, která CEFC Europe zachraňuje. Jak jsme na začátku uvedli, společnost Lapasan s.r.o. spoluvlastní pro změnu CITIC Europe Holdings a.s., IČO: 04170792, to je opět další iterace Tvrdíkovy firmy, ve které opět sedí jak náš Jaroslav Tvrdík nebo Marcela Hrdá, ale působil zde třeba HAIPING CHEN, MINGTAI WANG a YONG LI ze Šanghaje, JIANMING YE a CHAU TO CHAN z Hong Kongu, MING LI, YIBO YU, JIANING QIANG nebo DONGHUA WANG z Pekingu, ale figuruje tu právě i naše známá XIA REN z Pekingu.
Špičky ČSSD v těsném kontaktu s předáky čínské futienské mafie
Tuto dámu vedle Citicu najdeme v Pivovarnické skupině Lobkowicz, ale i v Lapasan s.r.o. Chau To Chan s hongkongským pasem je jedním z hlavních exponentů fuťienské mafie z Číny, který je s českou diplomatkou Marií Chatardovou (bývalá švédská velvyslankyně) zapletený do úplatků v milionech dolarů diplomatům OSN. Chau To Chan je v mnoha státech vyšetřovaný a v Číně dokonce zatčený. A právě tento čínský mafián Chau To Chan působil do 17. května 2018 ve společnosti Citic Europe Holdings a.s. jako předseda představenstva. Chucpe!
Můžete ho vidět na fotografii spolu s partou nejvýznamnějších exponentů ČSSD, Jaroslavem Tvrdíkem, Janem Birkem, Janem Hamáčkem a Michalem Haškem. Sociální demokraté jednají a paktují se s předním členem fuťienské mafie z Číny Chau To Chanem, který je zapletený do milionových úplatků v OSN, v mnoha zemích je vyšetřovaný a v Číně zatčený. Opět vidíte, že Česko snese všecko! Čínská mafie se fotí s vrcholnými představiteli vládní ČSSD. Kromě toho, Jan Birke spolu s Jaroslavem Tvrdíkem založili Česko-čínskou obchodní komoru, IČO: 25604422.

Jenže pozor, začíná se nám to komplikovat a stopa se vrací na Slovensko. V evropské části čínské Citic Europe Holdings a.s. totiž dále najdeme pozoruhodně i Dušana Palcra, který je členem skupiny J&T. Dušan Palcr např. zastupuje společnost Paulinino Limited sídlící v kyperské Nikózii v budově Eagle House. V té stejné budově je evidovaná další firma Tarascota, která je stoprocentním vlastníkem firmy Levandres, jejímž jednatelem je zase bývalý pražský primátor Pavel Bém, který začal podnikat do realit. Dušan Palcr ze skupiny J&T působil také třeba ve firmě D+D Park Pardubice a.s., IČO: 27622835, spolu s Jiřím Rušikvasem, bývalým šéfem expozitury BIS Hradec Králové a s napojením na kruhy kolem Miroslava Kalouska. Podrobněji jsme psali zde.
Slovenská J&T a její podivná role v operacích a finančních tocích mezi čínskou mafií a “čínskými” firmami okolo Jaroslava Tvrdíka
Ve společnosti J&T IB and Capital Markets, a.s., která spoluvlastní Lapasan s.r.o. (20%), sedí třeba Ivan Jakabovič, Patrik Tkáč nebo Marta Tkáčová. Právě bývalý šéf investiční a rozvojové banky Jozef Tkáč, otec Patrika Tkáče spolu s Ivanem Jakabovičem stáli u zrodu J&T. Jejich významným partnerem je také český miliardář a mediální guru Daniel Křetínský (AC Sparta Praha), ale také bratři Korbačkovi, Igor Rattaj, nebo Mário Hoffmann, který měl dříve problémy s korupcí v Karibiku a ztrátám řeckých dluhopisů.
Impérium J&T se oficiálně rozkládá na území Slovenska, Česka, Ruska, Kypru, ale i Mexika, Holandska, Lichtenštejnska, Britských Panenských ostrovů, Kajmanských ostrovů, Barbadosu, Kanady a Irska. Banky, které patří skupině J&T, v několika v různých zemích:
- J&T banka (Česko a Slovensko)
- Poštová banka (Slovensko)
- J&T Bank and Trust Incorporated (Barbados, Karibik)
- J&T Bank ZAO (Rusko)
- Vaba dd banka Varaždin (Chorvatsko)
Společnost J&T IB and Capital Markets, a.s., která spoluvlastní Tvrdíkovu Lapasan s.r.o. (20%) spoluvlastní společnost J & T BANKA, a.s., IČO: 47115378. Když se zanoříme do prehistorických let devadesátých, tak ve společnosti J & T BANKA, a.s. vedle Josefa, Patrika a Aleny Tkáčových, Ivana Jakaboviče, Ivana Rataje, Dušana Palcra nebo Petera Korbačky můžeme mezi lety 1994-1998 najít i českého miliardáře Pavla Sehnala, který stál za vzkříšením ODA v roce 2017.
Najdeme tu ale třeba “ctihodného” podnikatele z Plzně Jaroslava Kokeše (1994-1998), který byl zapletený do kauzy fiktivní biomasy Plzeňské teplárenské v rámci firem Solimex a Velvot např. spolu s Pavlem Trnkou a plzeňskou mafií. Působili zde třeba Martin Fedor, Patrik Tkáč, nebo zmíněný Dušan Palcr s firmou na Kypru ve stejné budově s Pavlem Bémem. V letech 2003-2005 v J & T BANKA, a.s. působil také bývalý šéf protikorupční policie Tomáš Martinec, kterého se zbavila vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová [7].
Propojení čínských triád do nejvyšších pater české politiky a stranických sekretariátů
Vidíme tu naprosto průhledně pod sklem, jak se vysocí důstojníci zpravodajských služeb a protikorupčních útvarů policie snoubí s businessem a podnikatelským sektorem v těch nejvyšších kruzích spolu s politiky. Je to neskutečná mafiánská chobotnice, kterou zplodilo souručenství politiky, policie, justice a mafie z 90. let minulého století. V čínské Citic Europe Holdings a.s. působí Jaroslav Tvrdík, Dušan Palcr ze skupiny J&T, který spravuje jednu ze svých firem v kyperské budově Eagle House spolu s bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem a zároveň Dušan Palcr z J&T působil ve firmě Park Pardubice a.s. s bývalým šéfem expozitury BIS Hradec Králové Jiřím Rušikvasem s vazbami na Miroslava Kalouska.
Nebo ve společnosti J&T BANKA, a.s. působil Pavel Sehnal (kmotr ODA revival r. 2017), samozřejmě Dušan Palcr a spolu s nimi bývalý šéf protikorupční policie Tomáš Martinec do roku 2005. Možná si vybavíme jméno Martina Elkána, odcházejícího ředitele České Pošty Praha, s.p., který dostal na odchodnou zlatý padák 8,5 milionů korun, což měl pojištěné v pracovní smlouvě a konkurenční doložce. Martina Elkána dosadil 13. června 2014 do křesla ředitele České Pošty Milan Chovanec. O jmenování Martina Elkána do čela České Pošty se zasadila i bývalá ředitelka podniku Marcela Hrdá. Marcela Hrdá je ale dobrou známou exministra obrany ČSSD a současného šéfa Česko-čínské obchodní komory Jaroslava Tvrdíka.

Zastávala pozici výkonné viceprezidentky evropské části čínské skupiny CEFC, tedy tam, kde působí Jaroslav Tvrdík jako ředitel. Marcela Hrdá byla do roku 2016 poradkyní Milana Chovance, který jmenoval Martina Elkána do čela České Pošty, a za kterého lobbovala. Milanu Chovancovi prostě poradila jeho tehdejší poradkyně, bývalá ředitelka České Pošty a zároveň dobrá známá Jaroslava Tvrdíka Marcela Hrdá, aby po ní na Českou Poštu Chovanec dosadil Martina Elkána. Česko snese všecko!
V orgánech České pošty Praha, s.p. můžeme najít třeba bývalého místopředsedu ČSSD Martina Netolického, který je hejtmanem pardubického kraje, dále tu seděl třeba místopředseda KDU-ČSL i poslanecké sněmovny Jan Kasal, nebo v České poště Praha také figuroval bývalý statutární předseda ČSSD, někdejší poslanec Jiří Zimola, který byl hejtmanem jihočeského kraje. Tady názorně vidíme, jak se pár stovek prominentních borců protáčí po funkcích ve státních firmách. Jednou politik, potom pašalík nějaké státní firmy, po čase tě znovu oprášíme jako politika, natřeme fasádu, nabarvíme ksicht, navlékneme nový kabát, holoto, žer nás, vol nás, jedině naše mafie to s vámi myslí dobře. Křišťálově!
Tvrdík a jeho lidé podrazili Miloše Zemana, zjevně nevěřili tomu, že obhájí prezidentský mandát, a proto si pojistili Jiřího Drahoše dary 2x 650,000 korun
Zde krásně vidíme provázanost české mafie skrze české firmy se zpravodajskými operativci BIS, protikorupční policie, politiky, kmotry a sponzory partají a vrcholovými businessmany. Nitky se potom rozbíhají do dalších společností. Např. Lapasan s.r.o., ve které seděli nebo sedí Jaroslav Tvrdík, Marcela Hrdá nebo Dušan Palcr z J&T, ale také Zdeněk Radil (Pivovar Lobkowicz, a.s.), kteří vydělali miliony na koupi Tvrdíkových akcií. A byli by blbí, kdyby neprodali, když Jarda kupoval. Už tomu rozumíme? Kamarádi byli všichni proto, že Zdeněk Radil seděl ve statutárních orgánech jak v Tvrdíkově společnosti Lapasan s.r.o., tak v Burdově společnosti Lázně Luhačovice, a.s.

Je tedy více než jasné, že všichni se tak nějak mezi sebou dobře znají. Když Zdeněk Radil a Martin Burda dostali své peníze od Jaroslava Tvrdíka, tedy od Číňanů, nebo spíše od českých a slovenských bank skupiny J&T, něco z těchto získaných peněz poslali na účet Jiřího Drahoše. A tak se stalo, že nejméně 1,3 milionu z Drahošovy kampaně financovali fuťienští mafiáni z Číny. Už v roce 2017 byla světová média plná zpráv o tom, že CEFC byla podezřelou společností, ale jak vidno, Jiřího Drahoše to nezajímalo. Tak jsme byli svědky obvyklého sluníčkářského běsnění a vřeštění na Miloše Zemana, a nikoho nenapadlo, že je to za čínské peníze, protočené přes Slovensko a zmanažované lidmi Jaroslava Tvrdíka napojeného na Miloše Zemana, úhlavního rivala Jiřího Drahoše. Prostě Česko snese všecko!
Volíme Drahoše, vyplývá z výpisů lidí napojených na Tvrdíkovy čínské investice, které propaguje Miloš Zeman
Závěrem článku zmiňme ještě investiční skupinu Rockaway Capital, IČO: 01967631, která koupila druhý největší český internetový obchod Internet Mall, a.s., IČO: 26204967, resp. Mall Group a.s., IČO: 04196830 majitele Jakuba Havrlanta [8].
Na sloučení společností pod jednu střechu se vedle Jakuba Havrlanta podíleli Daniel Křetínský a Patrik Tkáč (oba z okruhu J&T). J&T zajistila přes své banky J&T banka (Česko a Slovensko) a Poštová banka (Slovensko) úvěrové krytí pro české a za nimi čínské mafiány. Jako třešnička na dortu, Jakub Havrlant jako majitel Mall.cz zaslal 26. října 2017 Jiřímu Drahošovi na účet prezidentské kampaně 500 000 Kč [9]. Nu což, peníze nejsou všechno, ne?

Tedy Jakub Havrlant podnikající s lidmi z okruhu skupiny J&T, Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem, přes jejichž slovenské banky docházelo k podivnému úvěrování peněz (€520 mil.) skupinou kolem Jaroslava Tvrdíka, sponzoroval také prezidentskou kampaň Jiřího Drahoše půl milionem korun. Stejně jako Martin Burda a Zdeněk Radil, kteří vydělali na koupi Tvrdíkových akcií a z těchto peněz Drahošovi přispěli na prezidentskou kampaň skrze společnosti Lázně Luhačovice, a.s. a LÉČEBNÉ LÁZNĚ JÁCHYMOV, A.S., a to ve výši 1,3 mil. korun. Obludnost celého propletence osob kolem skupiny J&T, Citicu, CEFC, Pivovaru Lobkowicz, Lapasan a dalších spoluvlastnících společností s lehce pozměněnými názvy je skutečně velkolepá, a bez grafického znázornění těžko pochopitelná.
Hlavním motem a poselstvím celého příběhu je skutečnost, že Jiřímu Drahošovi na prezidentskou kampaň přišly vyčištěné peníze z Číny přes skupinu kolem Jaroslava Tvrdíka. Čínská mafie předstírá investice, ale ve skutečnosti si Lapasan s.r.o. půjčí 2,1 miliardy korun od Slováků (J&T), za tyto půjčené peníze koupí předražené akcie Pivovaru Lobkowicz, a.s. od společností Martina Burdy (Palace Capital a Go Solar) a jejich prodejci (lázně Luhačovice a Jáchymov) pošlou 2x 650 000 Kč na účet prezidentské kampaně Jiřího Drahoše. Tento obchod by byl v USA trestným činem jako Insider Trading felony. Zdeněk Radil radí současně Jaroslavu Tvrdíkovi, současně sedí v orgánech prodejce Lázní Luhačovice, současně si kupuje akcie za tržní cenu na burze (184 Kč za akcii) a současně tyto akcie prodává Jaroslavu Tvrdíkovi za 208 Kč (cca 20 Kč nadhodnocené).
Čínské peníze (ze Slovenska) lepšolidem zjevně nesmrdí
Havlisté se ale rádi nechávají vykrmovat čínskými penězi, ať skutečnými nebo fiktivními. Ovšem hrdinně předstírají, že nic nevědí. Vedle Jiřího Drahoše i filmový festival v Karlových Varech Jiřího Bartošky byl v roce 2006 sponzorovaný Pivovarem Lobkowicz, a.s., který, jak jsme uvedli na začátku, většinově jej vlastní Číňané. Vlastníkem Lobkowiczkého pivovaru, a.s. je společnost Lapasan s.r.o., ve které drží většinový podíl (70%) čínská společnost CITIC Europe Holdings a.s.
Pražská havlérka možná nastoupí populární pochod Praha Prčice a v cíli si místo kavárny otevřou zbrusu nové čínské bistro. Do prčic kráčí už i skupina Pivovaru Lobkowicz, které se pod Číňany dvakrát dobře nedaří [9].
Jiří Drahoš jako šéfkuchař čínského bistra v Prčicích bude podřezávat králíka a po zacákání jeho brýlí bude emotivně vykřikovat nadávky v podobě lokality, ve které se bistro nachází. Možná i jako peprné citoslovce, jak se nechal českými a čínskými mafiány napálit a česká venkovská holota, která volila Miloše Zemana se mu hlasitě chechtá.

Možná ale náš český švejkovský smích bude pokračovat i u Miloše Zemana, který se rovněž nechal oblbnout skupinou svých hradních patolízalů a střelců přisátých na kruhy kolem ČSSD, když za jeho zády přispívali na volební kampušku jeho hlavnímu rivalovi. To se přece nedělá, anebo jsem jim za debila, zeptá se pan prezident sám sebe? Odpovědět si musí sám. Inu, kdo ví, příště se třeba někdo znovu pokusí prodat Karlštejn. Zadusme smích v šále z čínského hedvábí a zamysleme se nad tím, co je v naší vykotlané parodii na svobodu a demokracii ještě možné. Už teď vám prozradíme, že tohle není všechno.
Příště se podíváme na vyšetřovací dokumenty, které usvědčují skupinu kolem Bohuslava Sobotky, že dva měsíce před privatizací podílu OKD v roce 2004 měli k dispozici dokumenty s reálnou hodnotou OKD. Společnost OKD ohodnotila jedna z nejlepších světových poradenských firem Ernst & Young. Přesto ale pan Sobotka a jeho melody boys tyto dokumenty s vládním razítkem a podpisy hodili do koše a OKD prodali hluboko pod cenou. My tyto dokumenty máme v originálním anglickém znění. O tom ale až příště v hodině mezi čínským drakem a Drahošovým králíkem.
Nejen o této kauze budeme hovořit dnes od 19:00 hodin na Svobodném vysílači CS. Probereme všechna klíčová témata za uplynulý týden, z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.
-VK-
Šéfredaktor AE News